piątek, 18 marca 2016

CZŁOWIEK BEZ PASJI NUDZI SWOJĄ DUSZĘ

Cześć.
Prowadzę tego bloga od kilku dobrych lat. Nie robię tego regularnie. Bo nie umiem. Bo zawsze coś mnie demotywuje. Bo potrzebuję motywacji, siły i samozaparcia, aby zacząć to wszystko porządnie prowadzić. Aby zacząć robić coś tylko dla siebie. Aby być dumna z samej siebie. Aby powiedzieć w końcu "ej, to co robisz jest naprawdę dobre!" Czuję się nijaka. Bez pasji. Bez pomysłu na siebie. Tak bardzo zazdroszczę wszystkim osobom, które są w czymś dobre, lubią coś robić, sprawia im to przyjemność. Rysowanie, gra w piłkę nożną, śpiew, dzierganie na drutach. Cokolwiek. Po prostu. Nie wiem co lubię. Nie wiem co chcę robić w życiu. Nie jestem w niczym dobra. To smutne.
Jestem w takim okresie swojego życia, gdzie już za niedługo muszę wybrać kolejną szkołę. To niezwykle stresujące. Co ma to do pasji? Wiele. Zazwyczaj ludzie wybierają taką szkołę, a przede wszystkim kierunek, który się z nimi wiąże. Z tym co ich pasjonuje, co chcą robić. Jeśli kogoś pasjonuje grafika komputerowa oraz wszystko co informatyczne to pójdzie właśnie w tym kierunku. Dla mnie pierwszym kluczem do sukcesu jest zdawanie sobie sprawy ze swoich umiejętności i zdolności.
 A co z korzyściami? Prawda jest taka, że dużo osób sugeruje się zarobkami. Nie mówię, że jest to złe, każdy z nas chciałby dobrze zarabiać. Ale jeśli pójdziemy w takim kierunku, jaki w ogóle nas nie interesuje, czy da nam to szczęście i samozadowolenie? Wątpię. Jeszcze gorzej, jeśli zaprzepaścimy swoją pasję i talent, bo stwierdzimy, że nie ma to przyszłości. Tak właśnie często dyskryminowani są humaniści, którzy są wyśmiewani, że po ukończeniu takiego kierunku kończy się to tylko zbieraniem śmieci na chodniku w Anglii.
Człowiek bez pasji nudzi swoją duszę? Być może. Ale czy łatwo jest ją znaleźć? Gdzie się skrywa? Kiedy się ujawnia? Może powinniśmy jej w tym pomóc? Szukam odpowiedzi na te wszystkie pytania już od dłuższego czasu. Być może same się znajdą. Na razie pozostaną pytaniami bez odpowiedzi.

Wspaniała bluza i dresy ze sklepu ŁapNas. Niesamowite wzory i kolory, wyraź siebie poprzez swoje ubrania! Idealne rzeczy na chłodne wieczory! Musisz je mieć!
 http://lapnas.pl/
A Wy jaką macie pasję? Kiedy ją odkryliście?

xoxo Nattie

7 komentarzy:

 1. Moją pasją jest blog i robienie zdjęć, to przede wszystkim. O ile może to nazwać pasją, to uwielbiam tez czytać książki <3 Bluza, dresy super! no i rolki :D uwielbiam na nich śmigać.
  Mogę liczyć na klik w linki w nowym poście? Z góry dzięki :)
  https://thebalanceofmylife.blogspot.com/2016/06/a-new-wish-list-dresslink.html

  OdpowiedzUsuń
 2. p.s. link do sklepu nie działa, przynajmniej teraz.

  OdpowiedzUsuń
 3. każdy jest w czymś dobry
  http://bygigisa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Whoah dieses Weblog ist ausgezeichnet, OBAT PELANCAR HAIDich liebe es, Ihre Artikel zu studieren.Bleib auf der guten Arbeit! Sie erkennen,OBAT UNTUK PROMIL viele Leute suchen nach dieser Info,Sie können ihnen sehr helfen.OBAT MENOPAUSE DINI
  OBAT JANTUNG BOCOR

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, Nattie ♥