poniedziałek, 7 listopada 2016

"LECZ LUDZI DOBREJ WOLI JEST WIĘCEJ"

BLUZKA ZAFUL - KLIK 
Kolejna porcja moich pseudo mądrości. Lubię pisać takie rzeczy. Dacie radę. Co mnie zainspirowało do napisania takiej notki? Jeszcze za czasów gimnazjalnych (niespełna rok temu) pisałam na owy temat rozprawkę i uznałam, że jest to równie dobry temat na posta. Mam nadzieję, że zrozumiecie co chcę poprzez niego przekazać. Był wersją roboczą od dłuższego czasu, w końcu nadarzyła się okazja, aby ujrzał światło dzienne.

" Lecz ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to, że ten świat
nie zginie nigdy dzięki nim.” 
Czy te słowa odnoszą się do dzisiejszej rzeczywistości? Na świecie coraz bardziej rozpowszechniana jest nienawiść i pogarda. Dobrych ludzi zaczyna być coraz mniej. Zaczynają zatracać wszelki szacunek do drugiej osoby. Gardzą jej poglądami, jej wyglądem. Gardzą nią samą, a przecież każdy człowiek ma prawo do wyrażania własnego zdania i własnych poglądów. Zauważają tylko wady czyjejś osoby, które są dla nich pretekstem do wyśmiania, czy skrytykowania. Widzą wady innych osób, ale nie zauważają swoich. Stają się w ten sposób egoistami nie zważającymi na uczucia i potrzeby innych. Nie kierują się żadnymi wartościami i ich pozornie normalny dzień przeistacza się w schemat pod hasłem „byleby przeżyć”. Są wciągnięci w wir codziennych, rutynowych czynności. Zapominają o wartościach, które powinni szerzyć.

Czy chcemy być traktowani tak, jak traktujemy drugą osobę? Czy wystarczająco dobrze ją traktujemy? Czy z odpowiednim szacunkiem? Powinniśmy zacząć niszczyć nienawiść w sobie, ponieważ każdy nabywa jej z wiekiem. Każdy rodzi się z czystą kartą i to od nas samych zależy, co na niej zapiszemy; czy dobro, które szerzyliśmy, czy wręcz przeciwnie.

W tym wirze zła istnieją również osoby szerzące dobro, pomoc i miłość. Przykładem takich osób są założyciele fundacji charytatywnych. Są to osoby posiadające ogromną chęć i motywacje do pomocy innym osobom, często słabszym i bezradnym. Robią to bezinteresownie i nie oczekują niczego w zamian. Te osoby można porównać do małych iskierek miłości i ciepła.

Według mnie w dzisiejszym świecie jest zbyt dużo zła i nienawiści. Powinniśmy zacząć pokonywać te negatywne wartości, zaczynając od małych kroków, a mianowicie od zmiany siebie i swojego nastawienia do innych.
spódnica - diy by my mom / płaszcz - sinsay / botki -born2be.pl
Jakie macie zdanie na ten temat?

xoxo Nattie 

15 komentarzy:

 1. Całkowicie się z Tobą zgadzam , że na świecie liczba dobrych ludzi gwałtownie spada :(

  http://noeliademkowicz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. co do tej kwestii mam podobne nastawienie co ty ;) jesli nam cos sie nie podoba w otaczajacym nas swiecie i chcemy jakis zmian to warto najpierw zaczac od siebie i odpowiedziec sobie na kilka waznych pytan m. in. czy ja jestem w porzadku? czy daje z siebie 100%? ;)

  co powiesz na wspólną obs? ja już i to z wielką chęcią;)
  http://justemsi.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam podobne uczucia, myślę że zmiany na lepsze najpierw trzeba zacząć od siebie :) piękne zdjęcia!
  pozdrawiam cieplutko myszko :*
  ayuna-chan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Jaki śliczny sweterek! ;D

  Zapraszam:
  unnormall.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. No niestety obecne czasy wpływają na ludzi. Bo jak to jest na co dzień? Każdy z nas chce być dobry, szanowany i też wychodzi na świat do ludzi z takim samym nastawieniem. Ale... w szkole trzeba mieć jak najlepsze oceny, koledzy i koleżanki w klasie przechwalają się świadomie lub nie, najnowszymi ciuchami i gadżetami, imprezami i Bóg wie czym jeszcze (nie chodzę już do szkoły, ale pamiętam co nie co). W pracy musisz pracować na swoje nazwisko, stanowisko, dla grupy, mieć dobre relacje z szefem i kolegami. Jeszcze znajdź tu czas na rodziny, przyjaciół. A co z czasem dla siebie? Nie ma. W ten sposób w nas samych zaczyna narastać frustracja, którą potem wyładowujemy na innych.... A szkoda.
  Dziękuję za odwiedziny u mnie :)
  Pozdrawiam cieplutko;) Tak Po Prostu BLOG

  OdpowiedzUsuń
 6. Kochana wyglądasz wspaniale, pomagam - 13,05$ :)
  Mogłabyś kliknąć w linki w poście TUTAJ ? Dzięki ;*

  OdpowiedzUsuń
 7. śliczny swterek :)a post bardzo fajny i przydatny pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pięknie wyglądasz
  Piękna stylizacja
  Piękne zdjęcia
  Wszystko pięknie!! :D

  Zapraszam-Mój blog
  Odwdzięczam się za każdą obserwacje :)

  OdpowiedzUsuń
 9. gdyby nie byłoby zła nie byłoby także dobra

  OdpowiedzUsuń
 10. additionally many natural skin care products for the bathtub as nicely that will help you deal with your complete frame gently.http://guidemesupplements.com/dermessence/

  OdpowiedzUsuń
 11. Mi się wydaje, ze ludzie zbyt często skupiają się na sobie, liczy się kariera, praca, nauka. Wszyscy są zabiegani i brakuje czasu, żeby tak po ludzku traktować drugą osobę.

  XOXO
  Normxcore

  OdpowiedzUsuń
 12. Jakaś z ciebie ślicznotka <3
  Ładna bluzka :D
  Co powiesz na wspólną obserwacje ? Jeśli tak zacznij i zawiadom u mnie na blogu :D
  Lola0144.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Ależ ty śliczna!
  Super rzeczy wybrałaś *_*
  Oczywiście pomagam-klikając <3
  Świetny blog! ♥
  Pozdrawiam, miłego dnia :*
  Oliwia Felkel - KLIK

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz, Nattie ♥